NAŚWIETLARKI CTP – DRUKARNIE KOMERCYJNE

Kodak jest światowym liderem w produkcji naświetlarek do płyt mających zastosowanie we wszystkich dziedzinach produkcji poligraficznej od akcydensu, książki, opakowań po gazety.
Urządzenia Kodaka naświetlają płyty w technologii termicznej w formatach od B2 do 2B0. Charakteryzują się wysoką wydajnością produkcji płyt sięgającą 60 sztuk na godzinę w przypadku naświetlarek stosowanych w typowej produkcji offsetowej. W przypadku przygotowalni drukarni gazetowych wydajności urządzeń Kodaka dochodzą do 360 płyt naświetlanych i wywołanych na godzinę.
Naświetlarki Kodaka oprócz formatów i produktywności uzyskują dużą przewagę nad konkurencją poprzez zastosowanie nowatorskich technologii  takich jak: dynamiczny Autofocus ogniskujący nadążnie wiązkę lasera, kwadratowa planka naświetlająca Kodak Square Spot oraz kompensacji temperatury podczas naświetlania płyty.

W sprzedaży posiadamy najbardziej znane naświetlarki – Kodak Magnus VLF i Kodak Trendsetter.

Naświetlarki CtP – szczegóły oferty

Obecnie naświetlarki stosowane w druku offsetowym segmentu druku komercyjnego to:

Model naświetlarki Minimalny format płyty [mm] Maksymalny format płyty [mm]
Kodak Magnus 400 III 300 x 228 685 x 762
Kodak Trendsetter 400 267 x 215 838x990
Kodak Magnus 800 330 x 305 950x1162
Kodak Trendsetter 800 267 x 215 838x1143
Modak Magnus VLF 485 x 394 1600 x 2083
Kodak Magnus XLF 80 Quantum 500 x 800 1296 x 2260

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dynamiczny Autofokus

Cechą tej technologii – unikatową w skali światowej - jest zastosowanie systemu ciągłego ogniskowania wiązki laserowej w trakcie ekspozycji płyty (dynamic autofocus). Gwarantuje to właściwe uformowanie elementów drukujących nawet w przypadku miejscowych zmian grubości warstwy promienioczułej lub podłoża eksponowanych płyt.
W innych, podobnych technologiach – stosowanych przez konkurencję – funkcja autofocus ogniskuje układ optyczny jednokrotnie, w sposób stały dla całej powierzchni eksponowanej płyty.
Dynamiczny Autofokus umożliwia dokładne, powtarzalne naświetlanie, automatycznie korygując zmienną grubość płyt lub podłoża.
Materiał publikowany poniżej najlepiej zilustruje działanie tego systemy.
 

loading...

Technologia Kodak Square Spot

Naświetlarki Kodaka dysponują systemem optycznym umożliwiającym formowanie kwadratowej plamki laserowej – SquareSpot Technology, a nie plamki okrągłej, jak ma to miejsce we wszystkich innych stosowanych w świecie rozwiązaniach CtP. Jak działa Square Spot prezentuje ilustracja poniżej
ilustracja

Kodak Squere Spot Technology

Zastosowanie do ekspozycji płyt kwadratowej plamki laserowej umożliwia wytwarzanie elementów rastrowych o bardzo „ostrej” linii brzegowej i do minimum ogranicza częstotliwość wykonywania operacji kalibracji naświetlarki. W efekcie gwarantuje to bardzo wysoką powtarzalność i stabilność wyników uzyskiwanych zarówno w tym samym urządzeniu jak i w różnych egzemplarzach urządzeń.
Technologia Square Spot zapewnia niezwykłą jakość i jednolitość obrazu, pomimo zmiennych parametrów naświetlania, takich jak wahania mocy lasera, różnice w czułości emulsji płyt oraz różnice w funkcjonowaniu urządzeń. Technologia Square spot wraz z rastrami Kodak Staccato umożliwiaja uzyskanie punktów rastrowych o wielkości 10 lub 20 mikronów, umożliwiając produkcję wyróżniającego się na rynku druku najwyższej jakości.  Technologia Kodak Square Spot jest stosowana w naświetlarkach:

  • Kodak Magnus 400 III Quantum V
  • Kodak Trendsetter 400 - wszystkie modele
  • Kodak Magnus 800 – wszystkie modele
  • Kodak Magnus VLF Quantum
  • Kodak Magnus XLF 80 Quantum

Jaką ostrością charakteryzuje się krawędź naświetlonego obszaru na płycie może Państwu pokazać zdjęcie z mikroskopu elektronowego ukazujące płytę naświetloną na urządzeniu Kodaka.


Kodak Edge Control

System kompensacji temperatury

Płyty aluminowe są znacznie bardziej wrażliwe na zmiany temperatury niż filmy graficzne CtF. Płyta o długości 1 m rozciąga się o 125 mikronów przy wzroście temperatury o ok. 5 0C powodując brak możliwości dokładnego spasowania obrazu na maszynie drukującej.

System kompensacji temperatury umożliwia dokładne, powtarzalne naświetlanie, automatycznie kontrolując spowodowane temperaturą rozprężanie się i kurczenie płyt. Można ponownie naświetlić płytę i będzie ona pasowała do zestawu pozostałych. Dzięki temu płyta naświetlona do kompletu np. na drugi dzień będzie doskonale pasować. Jakość naświetlania jest tak wysoka, że niezależnie od tego, czy formy drukowe pochodzą z jednej naświetlarki, czy z różnych urządzeń, pracujących na różnych kontynentach, będą jednolite pod względem pasowania.

Korzyści z zakupu naświetlarki firmy Kodak

Inwestując w te rozwiązania powiększasz grono tysięcy zadowolonych użytkowników naświetlarek Kodaka na całym świecie. W porównaniu z urządzeniami innych firm, naświetlarki Kodaka charakteryzują się bardzo wysoką jakością i wydajnością za bardzo rozsądne pieniądze.

Jednocześnie połączenie tych urządzeń z doskonałym Workflow oraz zastosowanie świetnych płyt offsetowych Kodaka potęguje efekt przewagi technologicznej i jakościowej nad Państwa konkurencją w branży drukarskiej.


Reasumując – produkujesz jakościowo doskonałe płyty za małe pieniądze i generalnie to jest najważniejsze w tym biznesie...