Materiały dla poligrafii – od firmy Kodak

loading...

Firma Kodak jest obecna na rynku od 1881 roku, kiedy to George Eastman wraz z Henrym A. Strongiem założyli spółkę o nazwie Eastman Dry Plate Company, przemianowanej w roku 1892 na Eastman Kodak Company of New York. W początkowej fazie rozwoju firma była związana z rodzącą się branżą fotograficzną – jednak w niedługim czasie rozszerzyła działalność na dziedziny związane z mechaniką, optyką, produkcją chemiczną, działalnością bankową i finansową. Rozwój firmy był bardzo dynamiczny i już w roku 1927 koncern zatrudniał 20 000 osób w USA i filiach na terenie całego świata.

Zajmując się produkcją sprzętu i materiałów dla fotografii i przetwarzaniem obrazu – naturalną koleją losu – Kodak zajął się produkcją urządzeń i materiałów dla poligrafii

Maszyny, oprogramowanie i artykuły poligraficzne Kodak

Obecnie Kodak produkuje naświetlarki CtP do płyt dla przygotowalni offsetowej i flexograficznej, systemy druku cyfrowego, oprogramowanie dla poligrafii, pozwalające na sterowanie przepływami pracy w drukarni oraz całą gamę materiałów, takich jak: płyty offsetowe, chemikalia itp.

Z roku na rok pozycja Kodaka na rynku producentów maszyn poligraficznych i materiałów dla drukarni wzmacnia się, co owocuje stale powiększającym się udziałem w rynku. Pozycję taką Kodak uzyskał dzięki wysokim nakładom na prace badawcze, rozsądne i konsekwentne inwestowanie w nowe technologie oraz stały rozwój technologiczny swoich fabryk. Takie działania dają dużą przewagę Kodakowi nad konkurencją w branży. Zachęcamy Państwa do poznania zalet urządzeń Kodaka stosowanych obecnie szeroko w przemyśle poligraficznym na całym świecie.

Mamy głęboką nadzieję, że rozwój Państwa firm będzie się odbywał w oparciu o sprawdzone w drukarniach na całym świecie rozwiązania i produkty firmy Kodak.