Kodak InSite Prepress Portal System daje możliwość bezpiecznego dostępu twoich klientów przez sieć internet do systemu produkcyjnego Prinergy Workflow w twojej drukarni. System ten umożliwia przesyłanie plików z pracami, śledzić postęp ich produkcji, oglądać zdalne proofy i akceptować zlecenia. 

Automatyzacja składania zleceń i obsługi klienta

Rozwiązanie Kodak InSite Prepress Portal System zapewnia szybki, bezpieczny i prosty w obsłudze dostęp przez internet do systemu workflow w twojej firmie. Twoja portalowa strona internetowa jest wizualnie dostosowana do wizerunku firmy, zapewniając klientom, handlowcą i pracującym zdalnie operatorom dostęp do poszczególnych prac z każdego miejsca o dowolnej porze.

Twoi klienci nie potrzebują do tego żadnego specjalnego sprzętu ani oprogramowania – wystarczy udostępnione przez Ciebie: nazwa użytkownika, hasło oraz jedna z przeglądarek internetowych (Internet Explorer, Mozilla Firefox lub Safari).

System śledzi każdą aktywność użytkowników w tym: dostarczenie zleceń (plików), propozycja zmiany oraz akceptacja pracy lub jej odrzucenie. Zastosowana technologia Pixel-streaming umożliwi zdalny dostęp do bardzo dużych plików. Ponadto, po dostarczeniu plików, automatycznie rozpoczyna się ich sprawdzanie i optymalizacja.

Kontrola plików

System sprawdza przesyłane pliki pod kątem możliwych problemów i gdy jest to konieczne, ostrzega klientów (także pracowników działu prepress w twojej firmie) o problemach które występują. Po poprawieniu strony są ponownie szybko przekazywane do systemu.

Kodak InSite Prepress Portal System stanowi kluczowy element w szybkiej i automatycznej obsłudze cyklu przygotowania do druku, zapewniając eliminację wielu błędów i redukcję kosztów.

Zdalny proofing i przegląd zleceń

Kodak InSite Prepress Portal System posiada wbudowany moduł do proofingu Kodak Smart Review System Client, w którym wszyscy uczestnicy procesu przeglądają pliki indywidualne lub wspólnie w ramach sesji grupowych.

Co istotne, mają oni pewność, że oglądają pełne cyfrowe oryginały produkcyjnych plików PDF wysokiej rozdzielczości – można powiększyć je do poziomu pojedyńczych pikseli, precyzyjnie mierzyć wielkość elementów, sprawdzać kolory densytometrem oraz weryfikować separacje barwne. Jeśli wymagane są jakiekolwiek zmiany, bezpośrednio w pliku umieszcza się adnotacje i komentarze.

Podstawowe cechy Kodak InSite Prepress Portal System

Automatyzacja cyklu produkcyjnego

Klient zakłada nowe zlecenie i wgrywa pliki poddane następnie automatycznej obróbce. Skonfigurowany proces automatycznej optymalizacji (w systemie Kodak Prinergy Workflow) umożliwia klientom szybki dostęp do informacji zwrotnych o zleceniu, łącznie z ostrzeżeniami o błędach.

Integracja z opcją Rules-Based Automation systemu Kodak Prinergy

Zdarzenia w systemie Kodak InSite Prepress Portal generują automatyczne odpowiedzi z Rules-Based Automation systemu Kodak Prinergy.

Smart Review Proofing Client

Narzędzie do zdalnego oglądania wydruków próbnych na monitorze komputera, podglądanie plików w wysokiej rozdzielczości, przesuwania i mierzenia.

Możliwośc zatwierdzania i odrzucania stron, dodawania adnotacji i wysyłania propozycji wprowadzenia zmian. Możliwość jednoczesnego dostępu do danej pracy przez wielu użytkowników, w różnych lokalizacjach którzy mogą wprowadzać zmiany i komunikować się ze sobą za pomocą wewnętrznego czatu w trybie online.

Podgląd gotowej broszury „przekładanie stron"

Precyzyjna weryfikacja stron broszury poprzez podgląd z funkcją „przekładania stron", możliwość korzystania z miniaturek i funkcji szybkiego powiększania.

Obsługa recenzji i akceptacji

Wyznaczanie wielu użytkowników do sprawdzania i zatwierdzania stron.

Bezpieczny osobisty login

Kontrolowany dostęp, w oparciu o nazwę użytkownika, hasło oraz konto klienta, gwarantuje użytkownikom bezpieczny dostęp wyłącznie do własnych zadań. Bezpieczne szyfrowanie SSL.

Obsługa wielu wersji językowych

Angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, holenderski, japoński, chiński, duński, fiński, norweski, polski, portugalski, szwedzki, rosyjski oraz bułgarski.

Możliwość indywidualizowania interfejsu

Interfejs przeglądarki może być zindywidualizowany, pozwalając np. na umieszczenie w nagłówku i stopce elementów graficznych charakterystycznych dla danej firmy.

Dostępne opcje

Technologia Matchprint Virtual

Zdalne przeglądanie wydruków próbnych uzupełnione o technologię Matchprint Virtual pozwala rozszerzyć cały cykl produkcyjny o proces kontroli koloru.

Skalowalność systemu

Licencja na 2, 5, 10, 15 lub nieograniczoną liczbę jednocześnie zalogowanych użytkowników. Dodatkowe moduły renderingu oraz serwery dla zwiększenia wydajności systemu.

Dostępne konfiguracje

Kodak InSite Portal System dla systemów Kodak Prinergy.

Kodak InSite Portal System dla dużych przedsiębiorstw.

Wymagania dla systemu Kodak InSite Prepress Portal

Oprogramowanie

Kodak Prinergy Workflow System

Adobe Acrobat Reader 6.0 lub nowszy

PC: przeglądarka Mozilla Firefox lub Internet Explorer 5.0 lub nowszy

MacOS: przeglądarka Mozilla Firefox lub Safari

Sprzęt i sieci

Dwa zewnętrzne adresy IP (jeden, jeśli nie jest wykorzystywany protokół SSL)

Sieć lokalna

Firewall